Синьоокі баклани почали будувати гнізда (фото, відео)

В Антарктиці набирає силу весна. Як повідомляє НАНЦ, на розташованому неподалік від Української антарктичної станції острові Пітерман синьоокі антарктичні баклани вже активно будують гнізда. Як і пінгвіни, ці морські птахи, забарвлені в чорно-білі кольори. Тому полярники жартують: якщо пінгвін полетів – то це баклан.

Під час чергової поїздки на Пітерман наші біологи відвідали дві колонії: одну велику – близько 70 особин, а другу маленьку – до 20. За спостереженнями вчених, баклани почали будувати гнізда десь тиждень тому й нині облаштовують їх водорослями, які вони дістають з морського дна в затоці неподалік (а ці спритники можуть пірнати на глибину понад 100 м). Загалом же поза водоростями у гніздах цих птахів трапляються мохи, лишайники, частини квіткових рослин, екскременти та пір’я інших птахів тощо.

Як відбувається процес створення гнізда – зафільмувала біолог 27-ї Української антарктичної експедиції Марта Дзиндра.

А ще на відео можна помітити, що самець та самиця шанобливо кланяються одне одному. Як і в наших улюблених субантарктичних пінгвінів, у бакланів такий ритуал є частиною залицяння. До речі, ці види птахів часто гніздують поруч.

Після побудови гнізд баклани почнуть спарювання та відкладання яєць: в однієї пари їх буває в середньому два-три. У висиджуванні, що триває близько місяця, беруть участь обоє батьків.

This slideshow requires JavaScript.

Фото Сергія Глотова та Марти Дзиндри.


Читайте також:

Фауна району Аргентинських островів

 

Related posts

Leave a Comment